Hangi firmadan almış olursanız olun, imzanızı e-imzaTR'den yenileyebilirsiniz.

BTK tarafından yetkilendirilen bir ESHS olan e-imzaTR’ den , talep ettiğiniz doğrultuda 1, 2 ve 3 yıllık sertifika temin edebilirsiniz.

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda yer alan şekliyle elektronik imza; başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veriyi tanımlar.

Kullanmakta olduğunuz Elektronik İmzanızı isteğe bağlı olarak dilediğiniz kadar bilgisayarda kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu her yeni bilgisayara kurulum işlemlerinin tekrarlanması olacaktır.

E-imzanızı kaybetmeniz durumunda iptali için hemen e-imzaTR (+90 507 740 51 51) ile iletişime geçmelisiniz. Sonrasında başvuru ve ödeme işlemlerini tekrarlayarak yeni e-imzanızın oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Başlangıç olarak Bireysel İşlemler belirtilen link adresini açıyoruz, devamında karşımıza gelecek ekranda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girdikten sonra GİRİŞ sekmesine tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz,bir sonraki işlem için cep telefonunuza gönderilen onay kodunu yeni açılan sayfadaki boş kısma yazarak bir sonraki sayfaya geçiş sağlıyoruz. Karşımıza gelen seçeneklerden KİLİT ÇÖZME sekmesine tıklayarak devamında açılan Yeni Pin Üret kutucuğuna gerekli değerleri yazarak gerekli olan yeni pin üretilir. Son olarak , dilerseniz üretmiş olduğumuz yeni pini AKİS yazılımı aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

Elektronik imza, elle atılan imzaya eşdeğer nitelikte kullanılabildiği için, elektronik ortamda her türlü resmi işlemin, kağıt ortamına göre daha hızlı, güvenilir ve maliyet etkin biçimde yürütülmesini sağlar.

E-devlet uygulamalarında (turkiye.gov.tr)

UYAP projesi kapsamında

Sanayi Bakanlığı projeleri

EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) uygulamalarında

E-Fatura uygulamalarında

MERSİS Projesi kapsamında

Gümrük ve dış ticaret işlemlerinde

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sisteminde

Çalışan hizmet sözleşmelerinde ve diğer tüm sözleşmelerde

Banka talimatlarının gönderilmesinde

Performans, izin, fazla mesai ve masraf onay formlarında

Genel Kurul, Ortaklar Kurulu ve Yönetim Kurulu kararlarının imzalanmasında

Bayi ağı iletişiminde sipariş sürecinde

Elektronik arşivin e-imzalanmasında

Islak imza gerektiren tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz

 

Elektronik sertifika, elektronik imzanın doğrulanması için gerekli olan veriyi ve imza sahibinin kimlik bilgilerini içeren elektronik kaydı ifade etmektedir. Elektronik sertifikalar, kanuna uygun olarak faaliyette bulunacak elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarından belirli bir ücret karşılığında temin edilecektir.Elektronik sertifika hizmet sağlayıcısının sertifika üzerindeki elektronik imzası, sertifikanın bütünlüğünü ve doğruluğunu garanti edecektir. Elektronik sertifikalar, atılan imzanın doğruluğunun teyit edilebilmesi için gereklidir. Nitelikli elektronik sertifikalar; Kanunun 9 uncu maddesinde belirtildiği şekilde “nitelikli sertifika” olduğuna dair bir ibareyi, sertifika hizmet sağlayıcısının kimlik bilgilerini ve kurulduğu ülke adını, imza sahibinin teşhis edilebileceği kimlik bilgilerini, sertifikanın geçerli olduğu süreyi ve sertifikanın seri numarasını barındıran elektronik sertifikalardır.

Güvenlik Sözcüğü , Bireysel İşlemler menüsüne giriş yapmanızı ve kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olur. Başvuru sırasında belirtilen Güvenlik Sözcüğünü doğrulamadan Elektronik İmza Aktivasyon İşlemlerinizi tamamlayamazsınız.

Elektronik İmza Başvurusunda belirtilen İletişim Bilgilerinizi (cep telefonu ve mail adresi) (0312) 242 0 111 Numaralı Çağrı Merkezimiz  aracılığı ile güncelleyebilir,değişiklikler yapabilirsiniz.

Esnaf ve Sanatkarlar Odasına bağlı olduğunuzu kanıtlayan bir belgeyle kurumsal e-imza alabilirsiniz.

Ticaret Sicil Gazetenizi ve İmza beyannamenizi getirdiğiniz takdirde Kurumsal e-imzanızı satın alabilirsiniz.

(0312) 431 9 430 - (0507) 023 9 452 numaralı çağrı merkezimize ulaşarak veya e-imzaTR Destek adresine giriş yaparak çağrı merkezi uzaktan yardım birimine kayıt olarak tarafınıza ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Vekaletnamenizde e-imza yada elektronik imza almaya kullanmaya ibaresi geçiyor ise; e-imzanızı yetkiliniz adına tedarik edebilirsiniz.

Yerinde Kimlik Doğrulama, e-imzaTR tarafından sunulan alternatif bir hizmettir. İşinde yetkili arkadaşımız bize bildirdiğiniz adrese gelerek e-imzanızın teslimini sağlamaktadır.